Een reis rond de aarde, uniek jeugdboek over onze planeet

“Een reis rond de aarde” is een boek dat geen eenvoudige atlas is, maar eerder een echte ontdekkingsreis over onze planeet. Met dit boek reis je pagina voor pagina langs vulkanen, diepzeetroggen, grottenstelsels en allerlei bijzondere aardse verschijnselen. Het is echt een opvallend boek, dat meteen opvalt door de bijzondere uitsnede in de kaft.

Een reis rond de aarde voorkant cover omslag kaft weetjesboek planeet jeugd

Een rondreis over de wereld: een reis rond de aarde samenvatting

‘Een reis rond de aarde’ is een hardcoverboek van 24 pagina’s, rijk geïllustreerd, en ontworpen om indruk te maken door zijn papieren constructies, stansen en flapjes.
Het is een uniek boek waarin de aarde tot leven komt. Op je reis rond de aarde ontdek je borrelende vulkanen, diepzeetroggen en enorme grottenstelsels. Ben jij klaar voor een rondreis?

In ‘Een reis rond de aarde’ ontdek je onze planeet met 30 flapjes vol extra informatie naast alle andere teksten en illustraties. Voor nieuwsgierige kinderen vanaf 10 jaar.

Een reis rond de aarde

Opvallende illustraties

Wat ‘Een reis rond de aarde’ voor mij onderscheidt van andere soortgelijke boeken over dit onderwerp, is hoe de wereld niet gewoon “plat” wordt weergegeven. Je ziet hier lagen, uitsnedes en diepte in de pagina’s. Het is alsof de aarde echt tot leven komt in 3D-vorm. Je hebt even tijd nodig om het perspectief te plaatsen van waar je naar kijkt. Het lijkt bijna echt hoe diepte en vormen tot stand komen en uit de pagina’s lijken te spatten.

Je vindt in ‘Een reis rond de aarde’ onderwerpen die vaak best zwaar zijn: gebergten, gletsjers, vulkanen, oceaanbodems, diepzeetroggen, grotten, tektonische platen. Dit zijn allemaal thema’s uit de aardrijkskunde die je normaal in saaie theorieboeken vindt. Maar hier worden ze begrijpelijk en visueel tastbaar. Bijvoorbeeld: onder flapjes leer je over verschillende soorten gebergte en hoe die zijn ontstaan. Andere bladzijdes tonen vulkanen, oceaanbodems of grotten. Dankzij de uitsneden en stansen lijkt het alsof je ook echt een kijkje in de aarde neemt.

Een plaatje van een boek

Er zijn grote en kleine flapjes — je kunt pagina’s openen en extra informatie ontdekken. Het is interactief, visueel rijk en uitnodigend. Voor kinderen (en ook volwassenen) die zich niet snel laten boeien door saaie tekst, is dit een prachtige manier om kennis te maken met complexe natuurverschijnselen. ‘Een reis rond de aarde’ is een echt plaatje. Letterlijk én figuurlijk. Het verrast, prikkelt en nodigt vervolgens uit om te ontdekken. De combinatie van informatieve inhoud met de driedimensionale illustraties maakt het tot iets bijzonders.

‘Een reis rond de aarde’ is geen boek voor peuters of hele jonge kinderen. De thema’s en de manier van uitleg vragen om enige belevingswereld. Mijn neefje van 6 keek er bijvoorbeeld wel lang naar omdat het er zo mooi uitzag. Maar het is vooral interessant voor kinderen die wat ouder zijn. Zeker voor kinderen die op de middelbare school zitten is dit heel interessant. Voor wie aardrijkskunde lastig of droog vindt, is dit boek een gouden vondst. Je ziet, voelt bijna, wat “aardbevingen,” “vulkanen,” “oceaanbodems,” of “gletsjers” betekenen, zonder moeilijke woorden of saaie uitleg.

Het boek ‘Een reis rond de aarde’ is zeker een aanrader voor nieuwsgierige kinderen en tieners die graag nieuwe dingen leren over de aarde!

Een reis rond de aarde

Specificaties Een reis rond de aarde

Auteur/ illustraties: Bomboland | Uitgever: Veltman Uitgevers | 9789048323067 | 12 november 2025 | 24 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van de uitgeverij, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon

Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!

avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek

Footer 8 met bol verwijzing
Kelly
Delen is enorm lief

Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!

Ik ben Kelly en ben moeder van 2 dochters uit 2011 en 2014. Ik ben getrouwd en woon in Den Bosch, waar ik ben geboren en getogen. Inmiddels ben ik alweer ruim 18 jaar werkzaam in het onderwijs, waar ik juf van de kleuters ben. Dit is iets waar ik elke dag enorm van geniet! Daarnaast ben ik samen met mijn man de trotse eigenaar van Mini & More, een webshop in outlet merkkleding. Deze 2 banen naast elkaar is eigenlijk een meer dan fulltime baan, maar ik vind het echt superleuk om te doen!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bericht reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.