Het parfum van Sophie, een prentenboek over in jezelf geloven

Prentenboeken zijn altijd een fijne aanvulling voor de kleuterklas. Maar ook in hogere groepen kunnen met veel prentenboeken nog mooie lessen worden gegeven. Het parfum van Sophie is er eentje voor iedereen die weleens ergens mee worstelt. Voor zij die wat zelfvertrouwen kunnen gebruiken of hen talent mogen erkennen.

Het parfum van Sophie voorkant met StoerLeesVoer kader

Samenvatting Het parfum van Sophie

Sophie voelt zich helemaal thuis tussen de rozenstruiken op de plantage van haar familie. Helemaal anders dan op school, waar alles moeilijk gaat. Wanneer haar klasgenoot Jules haar laat kennismaken met de magie van het maken van parfum ontdekt Sophie dat er allerlei soorten talent bestaan.

Moeite met lezen of rekenen

Op veel scholen lijkt het nog steeds of leren lezen, taal, spelling en rekenen de enige dingen zijn die er toe doen in het leven. Zonder deze vaardigheden sta je 1-0 achter. En toch ben ik van mening dat het net zo belangrijk is om andere vaardigheden aangeleerd te krijgen. Zo kan iedereen een talent ontdekken bij zichzelf en hoeft niet iedereen zich aan die ene maatstaf te meten. In Het parfum van Sophie kun je lezen dat Sophie het niet gemakkelijk heeft op school. Ze ziet er zelfs tegenop om erheen te gaan. Lezen is voor haar lastig omdat de letters dansen voor haar ogen. Verderop blijkt ook dat ze moeite heeft met rekenen en zich daardoor niet fijn voelt op school.

Hoe vervelend is het als een kind niet naar school wil omdat het het idee heeft niet goed genoeg te zijn. Hoe goed leerkrachten ook hun best doen in soms overvolle klassen. Niet elk kind wordt echt gezien. Sophie voelt zich niet goed genoeg, ze voelt zichzelf niks waard. Gelukkig heeft haar buurjongen en klasgenoot Jules een goed idee.

bladspiegel 1/3 illustraties zijn bladvullend

Parfum maken

Het parfum van Sophie begint op de plantage van Sophie’s familie, zij verbouwen rozen. Wat zal het daar heerlijk geuren als die bloemen in bloei staan. Met de hele familie plukken zij de rozen en laten deze drogen in de schuur voordat ze naar de fabriek gaan om er rozenolie van te maken. Maar als Sophie die middag uit school komt is ze erg verdrietig en voelt zichzelf niets waard. Haar buurjongen Jules neemt haar mee naar zijn huis om haar voor te stellen aan zijn vader.

De vader van Jules ontwerpt parfums en Jules denkt dat Sophie daar wel van op zal vrolijken. Zo iemand noem je een parfumeur of een Neus. Sophie kijkt haar ogen uit en vindt het geweldig. Ze mag ook wat uitproberen van Jules’ vader. En zo komt hij erachter dat zij hier wel talent voor heeft. Dat kan nog weleens van pas komen.

Sophie in de schuur met de rozenblaadjes uit hun tuinen

Voor wie is Het parfum van Sophie

Het parfum van Sophie is een prentenboek voor kinderen vanaf 6 jaar die weleens ergens mee worstelen, op school of daarbuiten. Het laat zien dat iedereen een talent bezit maar dat je dat soms nog mag ontdekken. Dat een talent zich niet altijd zal uiten binnen de schoolmuren maar dat niet betekent dat je dan minder bent dan een ander. Een verhaal over zelfvertrouwen omdat uiteindelijk iedereen wel ergens goed in is. ‘Haal daar dan plezier uit, dan heb je ook meer moed als andere dingen wat moeilijker lopen’ schrijft auteur An Swerts.

De prachtige zachte prenten  van Hilde Groven passen helemaal bij de sfeer van dit verhaal. Zacht zoals rozenparfums kunnen zijn. De prenten vertellen eigenlijk het verhaal al is de tekst natuurlijk wat uitgebreider en verdiepender. An Swerts schrijft vaker over thema’s waarmee ze lastige onderwerpen bespreekbaar wil maken. Toch denk ik dat Het parfum van Sophie ook deels voortkomt uit haar opleiding als apotheker 😉

Sophie doet een spreekbeurt voor de klas

Specificaties Het parfum van Sophie

Auteur: An Swerts | Illustraties: Hilde Groven | Uitgever: Clavis | ISBN: 9789044854343 | Augustus 2024 | 32 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van uitgeverij Clavis klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of bij Amazon

Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik hieronder op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!

avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek

Footer 8 met bol verwijzing
Natasja
Delen is enorm lief

Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!

Vier jaar geleden is Natasja haar steentje gaan bijdragen aan de bibliotheek in de school van haar kinderen. Inmiddels is ze coördinator van de schoolbibliotheek, en een andere locatie. Daarnaast heeft ze een fotografiewebsite, dus haar boeken brengt ze ook graag mooi in beeld hier. Natasja leest nu voornamelijk jeugdboeken en prentenboeken. En ook young adult boeken staan op haar menu!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bericht reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.