Huishoofd en Boomhoofd, een hilarisch tijgerleesboek
Tijgerlezen staat sinds een tijdje hoog op mijn favorietenlijstje voor de middenbouw. De boeken zijn niet aan AVI gekoppeld, maar zijn gewoon geschreven met als doel het leesplezier te verhogen. De boekjes die ik tot nu toe heb gelezen, zijn inderdaad vaak erg grappig. Dit plezier in het lezen is erg belangrijk. De kaft van Huishoofd en Boomhoofd vind ik ook heel aansprekend. Ik ben benieuwd wat er over hoofden te vertellen is.

Huishoofd en Boomhoofd samenvatting
Supergrappige strip over een wereld waarin geen mensen wonen maar Hoofden. Lantaarnpaalhoofd bijvoorbeeld, Hondenhokhoofd en Zwembadhoofd (en ja, ze hebben echt een lantaarnpaal, hondenhok en zwembad op hun hoofd). Iets simpels als een schilderijtje ophangen of verstoppertje spelen leidt meteen tot onverwachte en lachwekkende situaties.
En wat te doen als Vulkaanhoofd zich niet lekker voelt en dreigt uit te barsten? Dan kan een ramp alleen voorkomen worden door Katapulthoofd en Rotsblokhoofd in te schakelen. De krater kan net op tijd gedicht worden. De Hoofden beleven zes korte avonturen en dan volgen er nog drie toegiften (van Bibliotheekhoofd, Zwembadhoofd en Kleurdooshoofd).
Huishoofd en Boomhoofd is onderdeel van de Tijgerlezen-serie van uitgeverij Querido voor beginnende lezers waarbij plezier voorop staat. Vanaf ongeveer 6 jaar.

Hilarisch Tijgerlezen
Huishoofd en Boomhoofd begint al goed met fantastische schutbladen waar veel op te zien is. Je blijft ernaar kijken. Kinderen bekijken de schutbladen ook graag en ik hoor ze dan ook zelf verhaaltjes maken bij de personages. Huishoofd en Boomhoofd zijn twee hoofden die een huis en een boom op hun hoofd hebben. Ze leven ergens waar iedereen iets op het hoofd heeft. Zij maken van alles mee. In zes korte verhaaltjes krijg je een kijkje in hun leven. De verhaaltjes zijn vormgegeven als strips. Dit maakt het voor kinderen vaak extra interessant om te lezen. Het is visueel heel aantrekkelijk met al die verschillende hoofden. De kleuren zijn toch aan de rustige kant; het is niet schreeuwerig.
Huishoofd en Boomhoofd maken hilarische situaties mee die ook echt passen bij de middenbouwgroep. Hallo, overal gaan roepen en mensen laten schrikken. Dit vinden de kinderen in groep 3 ook altijd erg grappig. Dus daarover lezen spreekt ze zeker aan. Al de verschillende personages zijn ook tof en heel divers. Er is veel op de hoofden te zien. Het is dus niet alleen een tekstueel interessant boek, maar zeker ook visueel.

Huishoofd en Boomhoofd recensie
Huishoofd en Boomhoofd heeft me positief verrast. Ik had er al hoge verwachtingen van en die zijn zeker waargemaakt. Het is visueel echt een spektakel om naar te kijken. Er is zoveel te zien, dat is voor kinderen die meer visueel georiënteerd zijn heel prettig. De tekst is een goede hoeveelheid, maar er is zeker wel een verhaal. Er zitten veel grapjes in, zoals een burger van een schilderij opeten en dan buikpijn hebben. Een schat alleen met een kaart kunnen vinden. De kinderen genieten hier zeker van.
De zes verhaaltjes in Huishoofd en Boomhoofd zijn kort en smaken zeker naar meer. Ik vond de drie extra verhaaltjes ook erg leuk. Zo leer je nog wat andere personages kennen. Elk personage heeft een eigen (vrij typerend) karakter. Normaal zou me dat misschien wel storen, maar hier is het erg goed en grappig uitgewerkt. Het smaakt wat mij betreft zeker naar meer en ik hoop dat de hoofden nog meer avonturen gaan beleven. Een aanwinst in de Tijgerleesserie.

Leestips om met plezier te lezen
We zijn erg blij met al die mooie leesboeken om het lezen leuker te maken. Wil je nog meer delen van Tijgerlezen of andere humoristische boeken lezen, kijk dan zeker bij onderstaande boeken.
- Mopperhond & Kriebelkont 2
- Daaf Duif
- Stinkstoute panda
- Peer
- Hanna en Hamza
- Miss Eenhoorn
- Een leeuw in de supermarkt
- Mmm ijs, een vrolijk Bam!
- Ik ben Guus

Specificaties Huishoofd en Boomhoofd
Auteur & illustrator: Scott Campbell | Vertaald door Robbert-Jan Henkes | Uitgever: Querido | 25 september 2025 | Querido | 9789045131337 | 96 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van uitgeverij Querido, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek


Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!
