Muis wil vleugels – Cleo Doeve, een rijk geïllustreerd prentenboek
Muis wil vleugels kwam op mijn pad en ik ben groot fan van prentenboeken. Dit kaft zag er al erg mooi en sprekend uit. Ik krijg er een magisch gevoel bij. Ook de boodschap over doorzetten en je eigen pad volgen spreken me altijd aan.
Muis wil vleugels samenvatting
Muis wil graag vliegen. Vol bewondering kijkt hij naar Mees, die moeiteloos door de lucht zoeft. Maar als Mees ontdekt wat Muis wil, lacht hij hem uit. “Mezen horen in de lucht, en muizen op de grond”, zegt hij. Toch laat Muis zijn droom niet los.
Muis wil vleugels is een inspirerend avontuur deels op rijm over moed, doorzettingsvermogen en het volgen van je eigen pad. Waar het je ook brengt.
Rijke illustraties in Muis wil vleugels
Cleo Doeve heeft zelf de illustraties gemaakt. Dat vind ik altijd knap, ik ben erg onder de indruk van de illustraties in Muis wil vleugels. Ze zijn krachtig, sterk maar stralen ook heel veel warmte en liefde uit. Het ziet er best ingewikkeld uit vind ik en ik denk dat hier veel tijd in is gaan zitten. Cleo is kleuterjuf en dat kun je merken. De illustraties zullen erg goed bij de doelgroep van 4 – 6 jarige passen. Ze zijn speels, kleurrijk en heel herkenbaar. Ik krijg er een dromerig en magisch gevoel bij.
De kleurtinten zijn mooi en krachtig, maar het straalt ook een bepaalde rust uit. Knap hoe dat allemaal in elkaar zit. Ook is er veel te zien op de illustraties. De kinderen zullen dit boek zeker vaker pakken en blijven kijken naar de illustraties. De tekst is heel beeldend en roepen ook een magische sfeer op. Je zweeft met muis mee de wereld over.
Jezelf zijn als mooie boodschap in prentenboek
Muis wil vleugels en ondanks dat hem dat afgeraden wordt, trekt hij zijn eigen plan. Ik vind dit een mooie boodschap. Het komt hem niet aanwaaien en hij probeert creatieve oplossingen te bedenken. Dit is op een mooie liefdevolle manier weergegeven. De sfeer is heel fijn en warm. Het is een mooie boodschap over doorzetting en jezelf zijn wat een ander ook zegt. Maar dan op een hele subtiele manier.
Ik vond het einde heel grappig en moest er om lachen. Ik denk dat de kinderen dit ook zeker waarderen. Hij krijgt alleen maar te horen dat muizen niet moeten/ kunnen vliegen, maar daar trekt hij zich niks van aan. De tekst is deels op rijm en de zinnen zijn kort en de bladspiegel is prettig om voor te lezen. Ik vind het een aanrader voor alle kinderen vanaf een jaar of 4. Ik neem het boek volgend jaar zeker mee naar mijn groep 3 want ik denk dat de kinderen er zeker van gaan genieten.
- Tip: bekijk ook de website van Cleo Doeve , C&C Prentenboeken, voor meer informatie en een leuke creatieve knutseltip
Leestips prentenboek thema jezelf zijn
Er zijn zoveel mooie boeken over jezelf zijn. Wil je na het lezen van Muis wil vleugels nog meer mooie boeken lezen over dit onderwerp? Neem zeker ook eens een kijkje bij onderstaande boeken.
- Iedereen kan een eenhoorn zijn
- Vlinderkind
- Wezel Willem durft anders te zijn
- Ik ben ik en jij bent jij
- Boeken thema zelfbeeld
Specificaties Muis wil vleugels
Auteur en illustraties: Cleo Doeve | Uitgever: C&C Prentenboeken / eigen beheer | 3 juni 2025 | 32 pagina’s | 9789083533803 | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van Cleo Doeve of klik hier voor Bol
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen debuut dieren emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien politie prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek
Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!