Robbie Regenworm op zwemles, een geweldig prentenboek met weetjes

Ik heb mijn eerste favoriete prentenboek van dit jaar gevonden! Mag ik aan jullie voorstellen: Robbie Regenworm op zwemles! Deze leuke regenworm beleeft een leuk en herkenbaar verhaal. Wie moet er nou niet ook van alles? En waarom altijd naar zwemles? Zeker als dit niet lukt. Maar naast het leuke verhaal vol herkenbaarheid en humor krijgen we ook toffe weetjes over wormen. Wisten jullie dat in het oude Egypte een worm een heilig dier was? En weten jullie hoe een regenworm met een zwembroek aan eruitziet? Ik wel en dat is erg leuk :).

Robbie Regenworm op zwemles voorkant cover omslag kaft

Robbie Regenworm op zwemles samenvatting

Robbie is een regenworm en moet elke zaterdagochtend naar zwemles. Maar… hij HAAT zwemles! Eend kan heel goed WATERTRAPPELEN en Krokodil kan DRIJVEN als een luchtbed. En Robbie? Die ZINKT als een baksteen naar de bodem. Robbie weet het zeker: wormen horen absoluut niet thuis in het water. Behalve als ze in de sloot aan een vishaak hangen!

Maar dan vertelt Robbies opa hem over hun bijzondere familie. Een familie vol Wondere Wormen die allemaal hun EIGEN MANIER vonden om te zwemmen. Robbie gaat op zoek naar ZIJN MANIER van zwemmen. De volgende zaterdag moet Robbie al afzwemmen… Zal hij zijn diploma halen?!

Robbie Regenworm p[ zwemles is een herkenbaar prentenboek voor kinderen. Met humor, warmte en doorzettingsvermogen voor kinderen vanaf 3+.

Prentenboek over zwemles… en veel meer!

Het mag geen verrassing zijn dat ‘Robbie Regenworm op zwemles’ over zwemles gaat. Robbie moet altijd van zijn moeder, maar hij kan helemaal niet zwemmen, omdat hij een regenworm is. Veel liever speelt hij in de modder en drinkt hij de allerlekkerste chocomelk bij zijn opa. Maar helaas, hij moet. Ik ga geen spoilers geven, maar Robbie krijgt support van zijn lieve opa. En dat kan maar net de juiste energie zijn die hij nodig heeft voor tijdens het diplomazwemmen.

Hoofdzakelijk gaat ‘Robbie Regenworm op zwemles’ dus over zwemles. Maar het bevat zoveel meer. Allereerst de combinatie van herkenbaarheid en humor, wat is dit leuk! De illustraties van Joris Koster zijn echt geweldig. Overal zitten kleine grapjes verstopt, zonder het verhaal belachelijk te maken overigens. Het is hele leuke humor waarbij er elke keer weer iets anders opvalt. Zo hebben we onwijs moeten lachen om Robbie in een zwembroek, maar ook om de egel met zijn opblaasspeeltje. Tegelijk is het zo’n warm verhaal. De band tussen Robbie en zijn opa is heel fijn.

De teksten doen niet onder voor de leuke illustraties. Het verhaal leest fijn, is toegankelijk en geschikt voor jonge lezers vanaf 3 jaar. Maar het bevat wel rijke woorden en een aangename gelaagdheid, waardoor oudere kinderen en de volwassenen die dit voorlezen, het ook leuk zullen vinden. Oh! En dan is Robbie Regenworm op zwemles ook nog eens een weetjesboek.

Robbie Regenworm op zwemles recensie

Ik hou echt van dit prentenboek. Wat een feestje! In woord en beeld, plus nog eens boeiende weetjes. De weetjes zijn kort in het begin. Maar juist door die beknopte opsomming van een selectie van boeiende korte weetjes, sla ik het op. Mijn brein leert zo optimaal en dat van kinderen ook. Niet te veel info, maar wel boeiende, gekke dingen. Goed uitgezocht.

Als Robbie met zijn moeder op de bakfiets zit, zien mijn dochters meteen het doolhof dat eronder is getekend en ze zoeken daarin de weg. Met mijn ogen op de tekst in eerste instantie door het voorlezen, en de ogen van mijn dochters op de prenten, zien we samen zoveel meer. Zij wijzen me dingen aan die hun opvallen. En ik neem ze mee in het verhaal qua tekst. We duiken alle drie helemaal in dit leuke prentenboek. En dan vallen we best wel wat buiten de beoogde doelgroep met onze 6, 11 en… volwassen jaar :). Maar dat maakt eigenlijk niks uit.

‘Robbie Regenworm op zwemles’ vinden we heerlijk. Ik wil ook nog de geweldige prent met uitvinding benoemen. Dit vond ik als kind zo leuk, zulke boeken en prenten. En vaak tekende ik zelf ook zulke constructies. Heel tof, net zoals elke andere mm van dit prentenboek. Ik hoop dat dit duo nog veel meer leuke prentenboeken gaat maken. Robbie mag zeker terugkomen, maar een vriendje van Robbie met aanvullende weetjes over dat dier zou ook wel tof zijn. Het maakt me niet uit, als er maar meer komt!

Robbie Regenworm op zwemles prentenboek

Specificaties Robbie Regenworm op zwemles

Auteur: Arjen Kooreman | Illustraties: Joris Koster | Uitgever: Veltman | Januari 2026 | 32 pagina’s | 9789048323555 | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van de uitgeverij, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon

Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!

avontuur boekenserie culturen debuut dieren emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien politie prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek

Footer 8 met bol verwijzing
Selena
Delen is enorm lief

Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!

Ik ben een echte trotse boekennerd. De liefde voor verhalen was onderdeel van mijn opvoeding. Deze passie geef ik nu weer door aan mijn twee dochters en andere kinderen en volwassenen. Lezen, voorlezen, verhalen en boeken zijn een wereld waar ik graag in verdwaal. En tijdens mijn dwalingen zoek ik de woorden, zodat ik het weer met jullie kan delen hier op StoerLeesVoer.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bericht reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.