Sherlock Honds en het spookkasteel, een detective met puzzels
Sherlock Honds en het spookkasteel is onze kennismaking met de grootste speurder van de wereld. Naast hem is Dr. Jane Katson en samen lossen ze al meerdere mysteriën op. In dit vijfde deel zoeken we de spanning op. Honds & Katson trekken naar de Katpatische Bergen in Transsylvanië voor een spook op een kasteel… Wat is er aan de hand?

Sherlock Honds en het spookkasteel samenvatting
In Sherlock Honds en het spookkasteel worden Sherlock Honds en zijn trouwe partner Jane Katson gevraagd onderzoek te doen naar spoken in een vervallen kasteel in Transsylvanië. Sherlock Honds gelooft absoluut niet in spoken, maar zelfs hij kan de griezelige geluiden en vreemde gebeurtenissen niet verklaren. Het wordt nog griezeliger als Honds terug moet naar Londen, waardoor Jane Katson de zaak in haar eentje moet oplossen. Lukt het Katson het spook te ontmaskeren en te ontsnappen uit het enge kasteel?
Tim Collins schreef een grappige, interactieve detective die door John Bigwood van geweldige zwart-wit illustraties werd voorzien. Het boek bevat meer dan dertig puzzels, zoals doolhoven, raadsels en rekenopdrachtjes, die aansluiten bij het verhaal. Zo helpen de lezers Sherlock en Dr. Katson om het mysterie op te lossen!
Sherlock Honds en het spookkasteel van Tim Collins is een spannende detective voor 7+. Boordevol puzzels en leuke illustraties!


Jeugddetective met puzzels
Mijn oudste dochter van 11 verslindt veel diverse soorten boeken. Soms passend voor haar leeftijd, soms met een andere leeftijdsaanduiding. Sherlock Honds en het spookkasteel is bijvoorbeeld vanaf 7 jaar geschikt. Maar het verhalende deel leest ook voor oudere kinderen leuk. Het is misschien zelfs vanaf 7 jaar fijner om samen te lezen, en vanaf wat ouder om zelf te lezen. De inhoud is helemaal passend voor een jongere leeftijd. Het is spannend, maar nergens gruwelijk. Er zit humor in en de dieren zijn leuk. Ook wordt er gespeeld met taalgrapjes; bekende woorden worden aangepast met het woord ‘hond’ of ‘kat’ erin.
De puzzels zijn wel echt gemaakt voor jongere kinderen vanaf 6/7 jaar. Waar ik laatst zelf als volwassene een beetje struikelde over de puzzels in het boek ‘Tex & Taco‘, zo toegankelijk en speels zijn de puzzels in ‘Sherlock Honds en het spookkasteel’. Dat maakt ze zeker niet saai. In het begin is er een korte uitleg dat je de puzzels ook pas na het verhaal kan maken, of tijdens. De keuze is aan de lezer. En achterin het boek zitten de antwoorden. Ik vind dit een leuke manier om lezers interactief te betrekken bij een boek. Zeker als het een optie is. Het is niet noodzakelijk om een puzzel op te lossen om verder in het verhaal te komen. Op die manier kan een kind zelf kiezen en zijn de puzzels een erg leuk extraatje op het verhaal.


Sherlock Honds en het spookkasteel recensie
Ik snap helemaal waarom deze boekenserie zo geliefd is. Het verhaal is toegankelijk. Daarnaast bevat het een aangename mix van humor en spanning. Dit deel loopt goed af, ik denk elk deel wel. Het doet me ook een beetje denken aan Scooby-Doo. Daar is ook altijd een eng monster waar iedereen bang voor is. Maar uiteindelijk blijkt de waarheid heel anders in elkaar te steken. En blijkt het veel minder eng. Hoe het precies zit in ‘Sherlock Honds en het spookkasteel’, dat mag je zelf gaan ontdekken. Maar het wordt goed en vriendelijk afgesloten.
Sherlock Honds en Jane Katson zijn leuke hoofdkarakters. Goed dat er afwisseling is in hond en kat, man en vrouw en bepaalde karakereigenschappen. Zo zullen lezers zich altijd wel in 1 van de 2, of in beide stukjes, herkenning vinden. De woordgrapjes zoals bekende boektitels waar het woord (en variaties van) hond en kat speels in verwerkt worden, zijn erg grappig. Ook voor volwassen lezers.
Sherlock Honds en het spookkasteel is een prima boek om samen te lezen en te achterhalen wie het gedaan zou kunnen hebben. Het is een echte detective/whodunnit met interactieve elementen dankzij de puzzels. Maar kinderen kunnen het ook heerlijk zelf lezen en even in dit avontuur duiken. En zijn ze fan? Dan zijn er nog meer delen (Bol) om te sparen en perfect voor op een cadeaulijstje! Wij vonden onze kennismaking in ieder geval erg leuk.


Specificaties Sherlock Honds en het spookkasteel
Auteur: Tim Collins | Illustraties: John Bigwood | Vertaald door Ingrid Buthod-Girard / Inaksie.nl | Originele Engelse titel: Sherlock Bones and the Horror of the Haunted Castle | Uitgever: Ploegsma | Oktober 2025 | 9789021687025 | 200 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van uitgeverij Ploegsma, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek



Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!
