Thriller Een voor een van Freida McFadden, een zenuwslopend ritje

Naar de thriller ‘Een voor een’ van Freida McFadden kijk ik al een tijdje uit. Waarom Dit boek was eerst alleen als e-book uitgebracht. Maar ik lees echt geen e-books Al kwam ik wel in de verleiding, want de synopsis is om te smullen. Ik ben gek op remote cabins, vakanties met vriendengroepen waarbij ze een voor een vermoord worden en een ritje dat eenmaal gestart is niet meer stopt. In mijn verhalen dan hè, in het echte leven hou ik van meer vredelievende en relaxte vakanties. Ik ben erg benieuwd en duik vol goede zin in dit boek.

Thriller een voor een Freida McFadden voorkant cover omslag kaft

Thriller Een voor een van Freida McFadden samenvatting

Een nacht slapen op de koude grond, omringd door bladeren: zo had Claire Matchett zich haar vakantie niet voorgesteld. Dit zou juist een ontsnapping worden aan de stress van haar werk en de zorg voor haar jonge kinderen. Een kans om te werken aan haar vastgelopen huwelijk. Een ontspannen week wandelen en bubbelen in een jacuzzi, samen met twee bevriende stellen. Het klonk als de perfecte getaway.

Maar dan begeeft Claire’s minivan het op een verlaten zandweg. Zonder bereik op hun telefoons zit er niks anders op dan te voet verder te gaan naar het hotel. Alleen blijken de bossen minder eenvoudig te doorkruisen dan ze hadden gedacht. Uren later zijn ze verdwaald. Hopeloos verdwaald. En terwijl ze dieper het bos in trekken, wordt de groep stukje bij beetje kleiner. Eén voor één valt er iemand weg, op mysterieuze wijze. Worden ze gevolgd door een roofdier? Of komt het gevaar van binnenuit? Wat het ook is, hoe langer het duurt, hoe duidelijker het wordt: Slechts één van hen zal levend thuiskomen.
Durf jij thriller Een voor een te lezen?

Een voor een krijgen ze wat ze verdienen…

Psychologische spanning

Heerlijk. Echt heerlijk. Wat een ritje was dit boek! Ik weet niet of ik het elke recensie zeg, volgens mij niet, maar dit is tot nu toe mijn favoriete Freida McFadden-boek. Het klopt gewoon van begin tot einde. De spanning zindert vanaf het eerste woord. Een huwelijk met veel spanning, een vakantie met 6 vrienden, een ritje in de auto dat om te snijden is en dan de ontwikkelingen die in rap tempo elkaar opvolgen. Geen soelaas voor deze karakters uit thriller Een voor een, en geen soelaas voor de lezers!

Een voor een is echt een goede psychologische thriller. Juist door die diversiteit in spanning die opbouwt, ontstaat er een aangename gelaagdheid. Maar het blijft wel erg toegankelijk en makkelijk te lezen. Het is heerlijk leesvoer voor de ontspanning. Alhoewel de spanning je bij je nekvel grijpt. De karakters verdiepen genoeg om mee te leven, maar het is niet diep genoeg om de draad kwijt te raken. De locatie vind ik ook heerlijk, niks zo spannend als verlaten bossen en niet weten wat er aan de hand is.

Thriller Een voor een recensie

De locatie, de karakters, de psychologische spanning, de vaart en het verhaal: alles klopt voor mij in deze thriller. ‘Een voor een’ is niet heel dik met 240 pagina’s. Daarbij leest het als een trein, waardoor dit voor mij heerlijk leesvoer was. Het ritje in het busje met de 6 vrienden vond ik zo tergend, op een goede manier. De spanning was echt om te snijden en bij elke bladzijde die ik omsloeg, was ik bang om me te snijden. En de spanning neemt daarna in het bos alleen maar toe.

Ik ben een McFadden-fan, inmiddels een kenner van haar boeken en zelfs officieel ambassadeur zonder dat ik verplicht ben om positief te schrijven. Bij veel boeken heb ik wel iets op te merken. Soms op het verhaal vanuit McFadden, soms naar de vertaling toe. Maar op ‘Een voor een’ heb ik echt niks op te merken. Het verhaal is heerlijk, de vertaling loopt goed en de Nederlandse cover vind ik sterker dan de Engelse.

En dan dé plottwist… die is zeker weer aanwezig. En ik dacht dat ik dit verhaal wel doorhad. Maar nee! Hoe dan? McFadden wist me weer te verrassen, zelfs op een andere manier dan bij haar andere boeken. Het einde van de thriller Een voor een vond ik echt ijzersterk, juist misschien door de kleiner-dan-normaal laatste twist. Maar daardoor juist groter dan ooit. Echt een dikke favoriet tot nu toe!

hoofdstuk 1 claire Thriller een voor een Freida McFadden

Specificaties Thriller Een voor een

Auteur: Freida McFadden | Vertaald door: Marije Willemsen | Originele Engelse titel: One by One | Uitgever: Lab uitgevers | Maart 2026 | 240 pagina’s | 9789032521547 | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van de uitgeverij, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon

Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!

avontuur boekenserie culturen debuut dieren emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien politie prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek

Footer 8 met bol verwijzing
Selena
Delen is enorm lief

Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!

Ik ben een echte trotse boekennerd. De liefde voor verhalen was onderdeel van mijn opvoeding. Deze passie geef ik nu weer door aan mijn twee dochters en andere kinderen en volwassenen. Lezen, voorlezen, verhalen en boeken zijn een wereld waar ik graag in verdwaal. En tijdens mijn dwalingen zoek ik de woorden, zodat ik het weer met jullie kan delen hier op StoerLeesVoer.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bericht reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.