Verborgen tussen duizend snoepjes, een verhaal over vluchten en verstoppen
De titel ‘Verborgen tussen duizend snoepjes’ trok mijn aandacht. Daarnaast weet ik dat kinderen de serie ‘Miljonairskind’ leuk vinden als opstapje na ‘De Waanzinnige Boomhut’. Wie weet kan dit een volgende opstap worden. De diepere laag in het verhaal nodigt uit tot gesprek en misschien ook tot het lezen van weer andere boeken. Al zal de titel ook veel kinderen aantrekken denk ik, wie houdt er nou niet van snoepjes?!

Verborgen tussen duizend snoepjes samenvatting
Manu reist alleen naar zijn tante in Nederland. Maar in de trein houdt een onbekende man hem steeds in de gaten… Manu slaat op de vlucht. Hij komt terecht in de grootste winkel die hij ooit heeft gezien. Overdag verstopt hij zich, ’s nachts verkent hij samen met een straatmeisje en haar slimme rat de geheimen van het gebouw. Ze moeten oppassen: niemand mag hen in handen krijgen! Maar dan ontdekt Manu een levensgevaarlijk plan… Kan hij het stoppen voordat het te laat is? En hoe vindt hij zijn familie terug?
Beleef je allergrootste droom in Verborgen tussen duizend snoepjes van Ilona de Lange: na sluitingstijd in de winkel! Van de bestsellerauteur van Miljonairskind en De Bandini’s. Deze jeugdroman is voor lezers vanaf 9 jaar.
Gaat het boek over snoepjes?
Zelf ging ik aan op de snoepjes van de cover en titel. Verborgen tussen duizend snoepjes, wie zou dat nou niet willen? Maar als je hierboven al even de synopsis hebt gelezen weet je dat het geen zoet verhaal gaat zijn. Ik had de achterkant van het boek niet meer gelezen toen ik in dit boek begon. Daarom was ik ook een beetje verbaasd over de eerste hoofdstukken. Dat lag volledig aan mijn invulling van het verhaal bij de titel. Natuurlijk ga ik niet het hele verhaal uitleggen maar ik kan je wel verklappen dat het niet alleen maar over snoepjes zal gaan.
Er zit echt een mooie en tegelijk verdrietige boodschap in ‘Verborgen tussen duizend snoepjes’. Denk aan thema’s als vluchteling, gescheiden zijn van je familie, overleven zonder ouders en straatkinderen. Dat klinkt al iets minder gezellig dan snoepjes toch? Maar vergeet niet wie dit boek heeft geschreven. Ilona de Lange schrijft voornamelijk humoristische verhalen. Dus ook deze thema’s heeft zij in een vrolijk verhaal weten te gieten. Zo kunnen alleen maar meer kinderen hun blik verder openen naar de wereld. Want er is meer aan de hand dan wij dagelijks zien en horen.

Verborgen in een warenhuis
Verborgen tussen duizend snoepjes gaat dus over Manu. Hij woont samen met zijn ouders in een land waar oorlog uitbreekt. Omdat ze niet genoeg geld hebben om met z’n allen naar een veilig land te reizen, wordt Manu vooruitgestuurd. Naar zijn tante in Nederland, wel te verstaan. Onderweg in de trein voelt Manu zich steeds minder veilig. Hij wordt gevolgd door een onbekende man, waarop Manu besluit de trein uit te gaan. Helaas is hij het briefje met het adres van zijn tante verloren. En hoewel hij de straatnaam uit zijn hoofd denkt te weten, kan niemand hem helpen. De mensen in Nederland verstaan Manu niet goed; hij praat dan ook nog geen Nederlands.
Op zoek naar een wit huis dat hij denkt te kennen van foto’s van zijn tante, dwaalt hij door de straten van de stad. Hier ontmoet hij een straatmeisje Pluis, maar ook zij kent de straatnaam van Manu’s tante niet. Het enige dat Manu dan nog heeft, zijn foto’s in zijn hoofd van het witte huis dat hij niet kan vinden en een foto van een groot warenhuis waar zijn tante eens mee op de foto stond. Dát warenhuis vindt hij wel. Maar erg welkom is hij er niet. Toch is dit een goede plek om te wachten op zijn tante. Want ze zal hier vast weer eens boodschappen komen doen.

De verstopplek
Manu verstopt zich dus in het warenhuis. En hij vindt niet zomaar een plekje maar een verborgen luikje onder een enorm grote snoeptoren. Geen toren van echt snoep maar eerder een kunstwerk met een klein deurtje zodat hij zich onder deze enorme berg kan verstoppen. Zo middenin het warenhuis terwijl niemand hem ziet kan hij gesprekken afluisteren en een beetje de Nederlandse taal leren. ’s Avonds, als iedereen weg is komt Pluis vaak terug. Samen lezen ze in boeken, eten wat en spelen verstoppertje in het warenhuis.
Verborgen tussen duizend snoepjes gaat dus over meer dan snoepjes alleen. En naast het overleven van Manu en Pluis blijkt er ook nog van alles aan de hand in het warenhuis. Soms probeert Manu iets terug te doen voor het eten dat ze stelen. Zo naait hij knopen terug aan een kapotte blouse en maakt hij geweldige bonbons zoals zijn moeder hem geleerd heeft. Die bonbons worden een grote hit zowel in het warenhuis als ver daarbuiten. Of en hóe Manu zijn tante nog terug gaat vinden mag je natuurlijk zelf gaan lezen.
Auteur Ilona de Lange
Ook voor StoerLeesVoer is Ilona de Lange geen onbekende auteur. Ik zag al snel dat haar serie Miljonairskind goed vertegenwoordigd is hier op de website. Daarnaast schreef zij het leuke boek Help! een klas zonder meester en ook het recente De Bandini’s is van haar hand. Verborgen tussen duizend snoepjes is echt wel even anders qua onderwerp maar zit ook vol humor.
Ilona schrijft haar verhalen naast haar gezin en heeft een baan als communicatieadviseur. In 2019 kwam het eerste deel uit van de serie Miljonairskind en inmiddels staan er al zo’n 9 titels op haar naam. En ze heeft nog genoeg ideeën dus wie weet wat er nog meer komen gaat.

Specificaties Verborgen tussen duizend snoepjes
Auteur: Ilona de Lange | Illustraties: Hanne Snel | Uitgever: Leopold | ISBN: 9789025888732 | November 2025 | 135 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van uitgeverij Leopold, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik hieronder op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek



Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!
