Wij, ik en jij is een gevoelig boek vol warme gedichten
Ondertussen lees ik steeds vaker gedichten en dit bevalt me goed. Op school ben ik er ook meer mee bezig in de klas en ook om collega’s te stimuleren om meer gebruik te maken van gedichten tijdens de lessen. ‘Wij, ik en jij’ lijkt me een warm boek vol met gedichten over gezinnen in allerlei soorten en maten. Heel toepasselijk en zinvol om te kunnen gebruiken.

Wij, ik en jij samenvatting
Kom maar binnen, kom maar schuilen. Bij mij mag je praten, boos zijn en huilen. Geen enkele emotie is hier te veel. Geen enkele gedachte is hier te luid, integendeel. Laat het maar los, laat het maar gaan. Kom maar schuilen, je hoeft niet in de regen te blijven staan. In deze poëziebundel worden verschillende bijzondere thuissituaties belicht op een subtiele en zachte manier. Er is aandacht voor dappere kinderen met een zieke ouder, superhelden die opgroeien in een leefgroep, gezinnen die te maken hebben met armoede …
Wij, ik en jij is een boek met gedichten vol hoop, warmte en troost, voor iedereen die het weleens moeilijk heeft. Voor lezers vanaf 9 jaar.

Gevoelige poëziebundel voor kinderen
‘Wij, ik en jij’ is een heel mooi en warm boek. De illustraties stralen al warmte en vriendelijkheid uit. De gedichten zijn ook erg gevoelig en bieden hoop en troost. Knap hoe dat zo is gedaan. Het thema is familie in allerlei soorten en maten. Dit is heel passend bij onze hedendaagse diverse maatschappij. Ik denk dan ook dat bijna iedereen zichzelf wel kan herkennen in de gedichten. Een van de mooiste gedichten vond ik het gedicht over hulp. Hulp is oké, vond ik heel mooi, omdat het zo is dat hulp vragen belangrijk is, maar soms erg moeilijk. Als er iets is, moet je om hulp kunnen en durven vragen. Ik vond dit een heel hoopvol en troostrijk gedicht.
De onderwerpen gaan over allerlei soorten gezinnen; zo komen ook pleegouders voor in de gedichtenbundel en verschillende samengestelde vormen. Heel fijn dat het zo divers is. Deze bundel past heel goed bij het thema familie, maar kan ook voor af en toe tussendoor een heel mooie toevoeging zijn. Ook voor thuis op de boekenplank is het een aanrader wegens de diversiteit.

Wij, ik en jij recensie
Wat is ‘Wij, ik en jij’ een fantastische poëziebundel. Ik ben erg onder de indruk van de diversiteit in dit boek. Ook de toon van de gedichten sprak mij erg aan. Het is gevoelig, soms indrukwekkend, maar altijd vol hoop. Een bundel die eigenlijk altijd kan en altijd een genot is om te lezen. Ik vond het echt heel fijn en rustgevend om het te lezen. Het gedicht over ‘Onze taal’ ga ik inzetten bij het thema communicatie, omdat het zo mooi weergeeft hoe je kunt communiceren met elkaar. Toen ik het herlas, zag ik meteen allerlei doelen terugkomen, maar dan op een heel poëtische manier.
De diversiteit en de afwisseling zijn erg aangenaam en zorgen voor herkenning bij veel mensen. Ik vond het ook mooi om al die verschillende onderwerpen te lezen en te zien dat er aandacht is voor veel soorten families. Ook rondom de taal in een gezin bijvoorbeeld. Een boek dat heel vlot en prettig leest.
De gedichten voelen ook heel persoonlijk; je kunt je goed identificeren met de gedichten. Wat mij betreft echt een boek dat iedereen moet lezen. Deel de gedichten met de mensen om je heen die je liefhebt. Deze pareltjes moeten wat mij betreft namelijk gedeeld worden. Ik vind het heel inspirerend om te lezen. De gedichten zijn vaak kort en krachtig en dat maakt het juist zo toegankelijk.

Leestips dichtbundel voor de jeugd
Er verschijnen steeds meer mooie dichtbundels. Als je na Wij, ik en jij, nog meer gedichten wilt lezen, neem dan zeker een kijkje bij de volgende bundels:
- Lachen, gieren, brullen!
- Een krekel in mijn slaapzak
- Ik ben bang dat ik bang ben
- Elk versje is een visje
- Plassen op schrikdraad
- De zee is bijna alles

Specificaties Wij, ik en jij
Auteur en illustrator: Elyne Anthonissen | Uitgever: Clavis | 30 september 2025 | 40 pagina’s | 9789044859898 | Meer informatie bij je lokale boekhandel, bezoek de website van uitgeverij Clavis, klik hier voor Bol, kijk bij Bruna.nl of kijk bij Amazon
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen debuut dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor interactief jeugdroman jezelf zijn klassieker kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien prentenboek prentenboek op rijm roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek


- Wij, ik en jij is een gevoelig boek vol warme gedichten - 10/12/2025
- Properzia, historisch avonturenverhaal met een sterke meid - 10/12/2025
- De nacht is van Kat, een boeiend prentenboek - 03/12/2025
Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!
