Boekjes van Tuur, een superheld en verkleedfeestje
Tuur is een ondeugende kat die in deze twee verhalen op avontuur gaat. Hij duikt in zijn verkleedkoffer om te verkleden en wil daarnaast ook nog eens iedereen helpen omdat hij een superheld is. Gaat dat wel goed in de boekjes van Tuur.
Boekjes van Tuur; Vandaag voelt Tuur zich…
In vandaag voelt Tuur zich gaat Tuur zich verkleden. Hij gaat zich niet zomaar verkleden, maar trekt bij iedere emotie die hij voelt een ander pak aan. Wanneer Tuur vrolijk is, trekt hij zijn cowboypak aan en wanneer Tuur zich vandaag boos voelt, trekt hij zijn drakenpak aan. Tuur verkleedt zich de hele dag, maar mama is niet overal even blij mee.
In deze van de twee boekjes van Tuur staat het hebben van, en uiten van emoties centraal. Iedereen voelt zich wel een boos, verdrietig, bang of juist blij. Iedere emotie mag er zijn en is het natuurlijk het prettigste als je emoties worden erkend en je wordt gesteund waar nodig.
Tuur is een superheld
Boekjes van Tuur; In Tuur is een superheld staat de droom van Tuur centraal. Hij wil heel graag een superheld worden. Mama heeft een speciaal superheldenpak voor hem gemaakt en met dit pak aan gaat Tuur naar school. Hij gaat iedereen redden! Wanneer de bal in de boom vastzit, wanneer er iemand struikelt en wanneer er opgeruimd moet worden; Tuur laat wel zien hoe het moet en is de superheld die iedereen nodig heeft. Helaas blijkt dit niet zo te zijn. Wat nu?
Zelfvertrouwen en empathie; twee thema’s die in dit boek centraal staan. Tuur is een superheld laat zien aan kinderen dat je geen grote dingen hoeft te doen om een superheld te zijn. Het zijn de kleine dingen in het leven die tellen.
Avontuurlijke serie boekjes van Tuur
Wat een leuke boekjes zijn dit! Tuur is een superheld en Vandaag voelt Tuur zich.. kreeg ik tegelijkertijd om te reviewen. Bestand tegen kinderhandjes; dat is het eerste waar ik aan denk bij het vasthouden van deze boekjes. De bladzijdes zijn gemaakt van dik karton en het geheel houdt fijn vast. De vorm van het boek is wel echt een pluspunt; hoe leuk! Geen standaard vorm maar is de uitsnede van een kat gebruikt om dit boek wat speelser te maken.
Nieuwsgierig als ik ben ga ik op zoek naar nog meer van deze mooie boekjes. Uitgeverij Ballon Media heeft nog een aantal boekjes met Tuur als hoofdpersoon uitgegeven. Allemaal met een bepaald thema zoals school, zindelijkheid, bang in het donker en jarig zijn. Thema’s die kinderen aanspreken en perfect passen bij de leefwereld. Klein en schattig; zo wil ik deze serie* wel omschrijven. Leuke serie om cadeau te doen!
Specificaties Tuur is een superheld
Illustrator: Sara Sànchez | Uitgeverij: Standaard Uitgeverij Ballon Media | september 2020 | 9789403218205 | 12 pagina’s meer informatie vind je hier bij Bol of bij je lokale boekhandel
Specificaties Vandaag voelt Tuur zich..
Illustrator: Sara Sànchez | Uitgeverij: Standaard Uitgeverij Ballon Media | september 2020 | 9789403218229 | 12 pagina’s meer informatie vind je hier bij Bol of bij je loakle boekhandel
Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!
avontuur boekenserie culturen dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy filosofie geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor jezelf zijn klassieker klimaat kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful moord mysterie natuur oorlog opgroeien politie prentenboek roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek
- Het Kabouterboek, een kijkje in de wereld van kabouters - 20/06/2023
- De koers; een thriller binnen de wielersport - 11/05/2023
- Volbloed; een boek met vier misdaadverhalen - 07/05/2023
Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!