Bonnie en Clyde Wanted, een spannende Leeslicht uitgave

Ik mocht het boek Bonnie en Clyde Wanted lezen uitgegeven door Eenvoudig Communiceren. Ik kende deze uitgeverij nog niet, maar na het lezen van waarvoor ze staan was ik erg enthousiast. Het is een mooi initiatief om verhalen op een wat ‘makkelijkere’ en toegankelijkere manier te schrijven. Dit doen ze onder de naam Leeslicht. Verhalen voor volwassenen die geschikt zijn voor mensen die minder graag lezen of nog moeite hebben met lezen. Dit is erg belangrijk, lezen moet voor iedereen toegankelijk en plezierig zijn. Of dat met dit boek gelukt is? Dat lees je aan het einde van de recensie.

Bonnie en Clyde kader wanted

Bonnie en Clyde Wanted samenvatting

Bonnie en Clyde leefden ruim 100 jaar geleden in de VS. Ze waren arm en wilden rijk worden. Dat deden ze door rijke mensen te beroven. Helaas gingen er ook nog eens mensen dood tijdens die berovingen. En vanaf toen stond er een prijs op hun hoofd: WANTED.

We hebben allemaal weleens van ze gehoord: het charmante maar gevaarlijke duo, Bonnie en Clyde. Door hun jeugd, schoonheid en ontsnappingstalent was het koppel tijdens hun leven al net zo beroemd (of berucht). Wat maakt dat sommige boeven geliefd zijn – tot ze worden gecanceld natuurlijk? Bonnie en Clyde Wanted vertelt het verhaal van de twee misdadigers in makkelijke taal, geschikt voor volwassenen maar ook voor jongeren vanaf 16 jaar die wel van wat spanning houden.

Bonnie en clyde wanted leeslicht voorkant boek met tags

Klassieke misdadigers

Ik had natuurlijk wel van Bonnie en Clyde gehoord, maar ik had er nog niet eerder over gelezen en het hele verhaal gelezen. Bonnie en Clyde Wanted is een beknopt verhaal waarbij de geschiedenis van Bonnie centraal staat en vooral hoe ze Clyde ontmoet. Bonnie was een jong meisje dat het zwaar had. Na een hoop gedoe ontmoet ze Clyde. Haar moeder is daar op zijn zachts gezegd niet blij mee. Maar liefde laat zich niet stoppen.

Bonnie en Clyde is vrij heftig en de gebeurtenissen worden levendig beschreven. Ik vind het knap geschreven, het is namelijk een kort verhaal. Maar je krijgt een goede indruk van de gebeurtenissen en de belevenissen. Ook wordt er achtergrond informatie gegeven over hoe het kon dat mensen toch fan van hen waren en waardoor de mening van het publiek veranderde. In weinig woorden wordt er veel vertelt.

Leeslicht lezen

Leeslicht is een manier van lezen uitgebracht dor uitgeverij Eenvoudig Communiceren die boeken uitgeeft die eenvoudiger te lezen zijn. Dit om boeken toegankelijker te maken voor volwassenen. Ze geven aan dat jong volwassenen ook de boeken kunnen lezen. De leeftijdsindicatie van 16 jaar voor Bonnie en Clyde Wanted lijkt me zeker passend. Het is namelijk best heftig geschreven met al het neerschieten van politie.

Ik vind de schrijfstijl prettig en lastige woorden worden toegelicht. Deze zijn onderstreept en dan staat onderaan de bladzijde de uitleg. Bepaalde Engelse woorden zijn niet vertaald, ik zou zelf kiezen om alles wel te doen. Voor mensen die ook een anderstalige achtergrond hebben lijkt me dit ook erg geschikt. Vooral als ze het verhaal al kennen. Zo kunnen ze dan de taal nog eenvoudiger leren. Een mooi initiatief en het spreekt me vooral aan dat de verhalen voor iedereen interessant zijn. Er zijn veel verschillende soorten boeken bij deze uitgeverij verschenen.

bonnie en clyde

Conclusie

Bonnie en Clyde Wanted heeft me positief verrast. Ik kende het verhaal niet goed en dankzij dit boek heb ik echt een goede indruk gekregen van hun leven en alle gebeurtenissen. Ik vond het best heftig om te lezen hoe dat in die tijd ging. Het verwonderd me dat er mensen ook echt fan van hen waren. Het initiatief om boeken te schrijven die makkelijker te lezen zijn vind ik erg mooi en nuttig. Het zijn geen kinderlijke verhalen. Het zijn echt verhalen voor volwassenen of young adult. Als je je in een onderwerp wilt verdiepen, maar niet een dik boek wilt lezen zijn deze boeken zeker geschikt.

Andere boeken van Leeslicht bij StoerLeesVoer:

Specificaties Bonnie en Clyde Wanted

Auteur: Frans van Duijn | Uitgever: Eenvoudig Communiceren | 9789086967827 | 72 pagina’s | Meer informatie bij je lokale boekhandel, klik hier voor Bol, bezoek Bruna.nl of kijk bij Amazon

Welk woord of thema spreekt jou aan in een boek? Klik op een woord en ga naar boeken toe in dit thema!

avontuur basisschool boekenserie culturen dieren diversiteit emoties familie fantasie fantasy filosofie geheimen geschiedenis gevoelens graphic novel grappig het leven humor jezelf zijn klassieker klimaat kunst liefde maatschappij magie mentale gezondheid mindful mysterie natuur oorlog opgroeien politie prentenboek roman school seizoenen spannend sprookjes sterke vrouw thriller verhalenbundel vriendschap weetjesboek wereld zoekboek

Footer 8 met bol verwijzing
Ingrid
Delen is enorm lief

Schrijf je in voor onze stoere nieuwsbrief die elke eerste week van een maand wordt verzonden en blijf op de hoogte van het lekkerste leesvoer!

Ik ben Ingrid (1988) en woon & werk als leerkracht basisonderwijs op Bonaire. Ik ben betrokken bij de schoolbieb en volg de opleiding Vol van lezen. Plezier in lezen vind ik naast het technische stukje heel belangrijk. Buiten veel jeugdliteratuur lees ik graag fantasy en thrillers.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Bericht reactie

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.